Vážení obchodní přátelé,

Firma Milan Chvalina - CHVALIS byla založena v roce 1990. Od svého vzniku se soustředila na poskytování odborných služeb v oblasti servisu hydrauliky, pneumatiky a mazání.

V roce 1992 firma začala zajišťovat trvalou údržbu hydraulických a pneumatických systémů několika významných výrobních podniků a v této souvislosti výrazně rozšířila své aktivity o nové služby, dodávky náhradních dílů, expresní opravy hydraulických válců a čerpadel a zakázkovou výrobu. V současné době nabízí komplexní služby nejen v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ale i v oblasti systémů centrálního mazání a patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory v České republice.

Na počátku své činnosti pracovala pro podniky v oblastech papírenského, chemického průmyslu a těžby dřeva. Nyní jejích služeb využívá mnoho významných výrobních firem automobilového, papírenského, chemického, dřevařského, hutního a stavebního průmyslu, včetně výrobců a provozovatelů kolejových vozidel na celém území České a Slovenské republiky.

V roce 1992 uzavřela smlouvu o distribučním zastoupení firmy Parker Hannifin a v současné době získala status tzv. Premier distributora, tedy nejvyšší možné příčky mezi distributory této firmy. Významným oceněním je status Hydraulické technologické centrum Parker, který firma získala v roce 2006. Pro výrobky firmy Parker Hannifin poskytuje servis na celém území České republiky a její prvky aplikuje do svých výrobků (hydraulické agregáty, filtrační systémy, pneumatické systémy apod.).

Na sklonku téhož roku 1990 firma Milan Chvalina – CHVALIS začala poskytovat servisní služby a zajišťovat dodávky náhradních dílů pro systém firmy Eaton – Vickers. V roce 1996/1997 byl vybudován vlastní výrobní areál v Hoštce, v severních Čechách, který zahrnuje zázemí pro veškeré servisní, obchodní a výrobní aktivity.

Z důvodu zásadních změn právního rámce podnikání v České republice byla v červnu 2001 založena společnost CHVALIS s. r. o., která od ledna 2002 převzala veškeré aktivity firmy Milan Chvalina – CHVALIS. Na podzim roku 2006 bylo slavnostně otevřeno vlastní vzdělávací a školící centrum.

Velkým pomocníkem pro řízení společnosti bylo zavedení nového IS Navision v roce 2008, v této době měla společnost již cca 92 zaměstnanců, včetně zázemí 20-ti vybavených servisních vozů, které pracují pro naše zákazníky 24 hodin/365 dnů v roce.

V roce 1999 firma zavedla systém managementu kvality dle normy ISO 9001:1994, který byl na podzim roku 2009 recertifikován. V oblasti železničního průmyslu je společnost držitelem Certifikátu technické způsobilosti dodavatele Českých drah a Certifikátu dodavatele SŽDC.

Od roku 2010 do roku 2013 firma postupně otevřela čtyři další pobočky – v Liberci, Rokycanech, Sušici a Čekých Budějovicích se statutem "CHVALIS – Prodejní centrum" ve kterých je, kromě servisního zázemí, vždy umístěna prodejna hydrauliky a pneumatiky ParkerStore, kompletně vybavená technologií pro výrobu hydraulických hadic a službou 24 hodin s osvědčením "Certifikace hadicové dílny-ParkerStore", platné pro roky 2014/2015.

Milan Chvalin

jednatel a ředitel společnosti


Soubory ke stažení