2022

Společnost CHVALIS s. r. o. je partnerem pro výrobce kolejových vozidel a motorových vozů v ČR a SR

Společnost CHVALIS s. r. o. je partnerem pro výrobce kolejových vozidel a motorových vozů v ČR a SR v oblasti vývoje, výroby a dodávek zákaznických řešení hydraulických systémů v dieselových lokomotivách a motorových vozech.

zobrazit více

2021

OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ: MEZI LÍDRY TUZEMSKÉHO BYZNYSU PŘEVAŽUJÍ RODINNÉ FIRMY 

Letošní ročník Ocenění Českých Lídrů (OCL) zná své vítěze. Ti vzešli z 1529 tuzemských podniků s nejlepšími ekonomickými výsledky. Vavříny v této soutěži sbírají úspěšné a transparentní české firmy s ročním obratem přes 200 milionů korun a nejméně 50 zaměstnanci.

zobrazit více

Úspěšná modernizace hydraulického systému chlazení lokomotivy 754 ČKD „Brejlovec“

Hydraulické pomocné i trakční pohony pro lokomotivy a motorové vozy

zobrazit více

2020

Významné ocenění naší společnosti

Milan a Dana Chvalinovi převzali za společnost CHVALIS s.r.o. významné ocenění - Diplom za umístění v soutěži ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH 2019, ve které dosáhla významných hospodářských výsledků a kulturních zásluh pro národní hospodářství České republiky.

zobrazit více

CHVALIS získal ocenění „Distributor roku 2018 pro ČR“

Horský hotel Soláň v Beskydech se stal ve dnech 24.-25.10.2019 místem setkání všech distributorů spol. PARKER Hannifin Corp. a příležitostí pro bilancování dosažených výsledků minulého fiskálního období i množstvím důležitých informací a ocenění pro distributory v ČR a SR.

zobrazit více

2019

Nová pobočka Chvalis v Jihlavě

Pobočka Chvalis v Jihlavě. Kolektiv obchodně-technických pracovníků Vám rád představí naše nové prodejní a servisní zázemí pobočky, včetně sortimentu skladovaného zboží v prodejně ParkerStore a prohlídky kompletně vybaveného servisního vozidla, které je připraveno pro použití v rámci naší 24hodinové havarijní služby, kterou pro Vás zajišťujeme.

zobrazit více

Společnost Chvalis se zařadila mezi Českých 100 Nejlepších

Společnost Chvalis s. r. o., přední distributor produktů značky Parker Hannifin v České republice se zařadila mezi Českých 100 Nejlepších za rok 2018. Slavnostní předávání ocenění proběhlo na Pražském hradě, ve Španělském sále koncem listopadu loňského roku. Ocenění uděluje společnost Comenius v rámci anketní soutěže Českých 100 Nejlepších již od roku 1996.

zobrazit více

Chvalis realizuje dodávky hydraulických systémů pro dieselové lokomotivy a motorové vozy pro CZ LOKO

Integrační služby nejen pro železniční průmysl

Společnost Chvalis je expertem na poskytování komplexních řešení “na klíč” dle zadání výrobců a to včetně dodávky, montáže a uvedení do provozu. Na vývoj a konstrukci hydraulických systémů pro potřeby všeobecného průmyslu a strojírenství se společnost Chvalis zaměřuje již od roku 1997. Specialitou firmy jsou technická řešení a dodávky hydrauliky pro železniční vozidla, která se netýkají pouze nových hydraulických systémů, ale také modernizací a rekonstrukcí již zastaralých vozidel.

zobrazit více

2018

Výroba, servis a školení z Hoštky

Rodinná firma CHVALIS s.r.o. patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory v ČR. Má za sebou již více než čtvrtstoletí poctivé práce v oblasti komplexních řešení oboru hydrauliky a pneumatiky. V nabídce nechybí ani systémy centrálního mazání.

zobrazit více

1 . místo - Český Lídr Ústeckého kraje

v roce 2018 jsme získali ocenění :  1 . místo -  Český Lídr Ústeckého kraje

zobrazit více

Podnikatel musí mít byznys v genech

Milan Chvalina je životní optimista, i ve špatném hledá a nachází to dobré. Přiznává, že je to někdy až zničující, ale v jeho případě vedl tento přístup k prosperující firmě s ročním obratem 240 milionů korun a stovkou zaměstnanců. Společnost Chvalis se specializuje na hydrauliku a už při pohledu na její sídlo je zřejmé, že rostla postupně − pěkně od nuly. Stejně jako vybočuje z řady majitel, ani firma nestojí v průmyslové zóně nebo v rekonstruované fabrice z dob socialismu, jak je v Česku časté.

zobrazit více

Chvalis vsadil na hydrauliku, otevírá nové pobočky v dalších regionech

Společnost udržuje náskok před konkurencí také díky inovacím, jejichž součástí je i 3D modelování. Podobně, jako další strojírenské firmy, by ve Chvalisu uvítali zlepšení situace technického školství a snížení administrativy.

Když v roce 1990 začal Milan Chvalina podnikat jako živnostník, ještě netušil, jaké perspektivy ho v dalších letech čekají. „Využil jsem odborné i personální zkušenosti z předchozího působení v Severočeských papírnách ve Štětí, kde jsem se v rámci tehdejšího národního podniku postupně vypracoval z mechanika měřících a regulačních přístrojů do pozice technika, který měl v celém závodě na starost údržbu hydraulických, pneumatických a mazacích systémů,“ vzpomíná Milan Chvalina a dodává: „Obor mně velice bavil a v té době jsem měl i množství zlepšovacích návrhů,včetně jejich realizací.“ Organizační a inovativní schopnosti, které během působení v továrně získal, pak naplno využil po roce 1990, když začal podnikat.

zobrazit více

2017

Školení hydrauliky v Hoštce

Ve dnech 25-26. května 2017 proběhl ve firmě Chvalis s.r.o. odborný seminář na téma hydrauliky. Odborným lektorem byl pan Ing. Petr Končelík, který velmi dobře zaujal nejen žáky naší školy, ale i učitele odborné výchovy p. R. Fialu a p. J. Jackla. Při zahájení nám lektor řekl jak organizační, tak i rozsah vlastního školení, který bude rozdělen do dvou dnů.

zobrazit více

Rozvoj partnerství mezi firmami a školami pro úspěšné uplatnění absolventů na trhu práce

Hospodářská a sociální rada Litoměřicka, město Štětí a společnost Mondi Štětí, a.s. pořádaly 30. 3. 2017 workshop zaměřený na spolupráci mezi školami a zaměstnavateli. Této akce se zúčastnili také zástupci naší společnosti. měli jsme možnost prezentovat naše zkušenosti, inspirovat se od ostatních zaměstnavatelů a prohloubit spolupráci se školami, ze kterých by mohli vzejít naši budoucí zaměstnanci. Také to byla příležitost zamyslet se nad naší koncepcí hledání vhodných kandidátů na případná volná pracovní místa a nabízení praxi a brigád studentům.

zobrazit více

2015

Nový ParkerStore je v Prostějově

Společnost Chvalis ote­vřela v úterý 15. prosince 2015 v Prostějově novou prodejnu ParkerStore. Jedná se v pořadí již o šestou prodejnu ParkerStore společnosti Chvalis a po centrále v Hoštce je největší prodejnou. Zároveň se jedná o první ParkerStore firmy Chvalis na Moravě. V prostějovském ParkerStore s celkovou rozlohou 250 m2 je pro zákazníky v tuto chvíli připraveno skladem více než 1700 položek a další se nepřetržitě doplňují. Součástí objektu je prodejní část, hadicová dílna a sklad.

zobrazit více

Nenápadní strůjci úspěchů železničních hvězd

Na nedávném letním veletrhu CzechRaildays v Ostravě byla k vidění kromě novinek i řada zajímavých produktů ze sortimentu subdodavatelů železničních výrobců.

zobrazit více

2014

Komplexní řešení pro hydrauliku, pneumatiku a mazání

Společnost CHVALIS s.r.o. nabízí komplexní služby nejen v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ale i v oblasti systémů centrálního mazání a patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory u nás. Jejích služeb využívá mnoho významných výrobních firem automobilového, papírenského, chemického, dřevařského, hutního a stavebního průmyslu v České republice i na Slovensku. Firma má uzavřenu smlouvu o distribučním zastoupení firmy Parker Hannifin a v současné době získala status tzv. premier distributora. Pro výrobky firmy Parker Hannifin poskytuje servis na celém území České republiky a její prvky aplikuje do svých výrobků (hydraulické agregáty, filtrační systémy, pneumatické systémy apod.). CHVALIS s.r.o. poskytuje servisní služby a zajišťuje dodávky náhradních dílů také pro systém firmy Eaton – Vickers. Nově naše společnost získala statut certifikovaného distributora mazacích systémů společnosti SKF – mazací systémy.

zobrazit více

A3 na školení hydrauliky v Hoštce

Dne 19. a 20. února 2014 absolvovali žáci třídy A3 odborné školení "Úvod do hydrauliky" ve školícím středisku firmy Chvalis. Školení provedl vynikající školitel s praxí pan Ivan Oliva. Školící středisko firmy Chvalis je autorizovaným školícím střediskem americké firmy Parker Hannifin.

zobrazit více

2013

The Chvalis Company, Raising and Rising

Článek o společnosti CHVALIS s.r.o. v magazínu "Hydraulics Unlimited" od společnosti Parker Hannifin Hydraulics Group.

zobrazit více

Nový ParkerStore společnosti CHVALIS s.r.o. je v Českých Budějovicích

Praha, 13. září 2013 – Společnost Chvalis, partner a distributor produktů značky Parker Hannifin, otevřela 10. září v Českých Budějovicích novou prodejnu ParkerStore. Jedná se o v pořadí již 5. prodejnu ParkerStore společnosti Chvalis a otevřena byla v historicky nejkratším čase.

zobrazit více

Komplexní řešení pro hydrauliku, pneumatiku a mazání

Společnost CHVALIS s.r.o. nabízí komplexní služby nejen v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ale iv oblasti systémů centrálního mazání a patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory u nás. Jejích služeb využívá mnoho významných výrobních firem automobilového, papírenského, chemického, dřevařského, hutního a stavebního průmyslu v České republice i na Slovensku.

zobrazit více

Tisková zpráva SKF Ložiska, a.s.

Dne 29. listopadu 2013 podepsala společnost SKF Ložiska, a.s. distribuční smlouvu se společností CHVALIS s. r. o. Firma CHVALIS se tak stala autorizovaným distributorem mazacích systémů značky SKF.

zobrazit více

Komplexní řešení pro hydrauliku, pneumatiku a mazání

Společnost CHVALIS s.r.o. nabízí komplexní služby nejen v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ale i v oblasti systémů centrálního mazání a patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory u nás. Jejích služeb využívá mnoho významných výrobních firem automobilového, papírenského, chemického, dřevařského, hutního a stavebního průmyslu v České republice i na Slovensku.
 

zobrazit více

Společnost CHVALIS s.r.o. expanduje - otevřela již 4. pobočku

Společnost Chvalis, přední distributor produktů značky Parker Hannifin v České republice, otevřela již svou čtvrtou prodejnu ParkerStore, tentokráte v Sušici. Její slavnostní otevření proběhlo 27. června. Nový ParkerStore v Sušici nabízí svým zákazníkům téměř 1000 položek přímo na prodejně a další je možno objednat si na místě z prodejního katalogu. Kromě toho je k dispozici také servisní dílna, ve které budou technici nabízet své služby, například hadicové montáže.

zobrazit více

2012

Článek v magazínu Water Power Magazine

Odkaz na článek v detailu článku. 

zobrazit více

Společnost CHVALIS s.r.o. otevřela nový ParkerStore v Rokycanech

Praha, 12. června 2012 – Společnost CHVALIS s.r.o., přední distributor produktů značky Parker Hannifin v České republice, otevřela již svou třetí prodejnu ParkerStore, tentokráte v Rokycanech.

zobrazit více

2010

Tribotechnika 2/2010

Mnoho výrobců hydrauliky, ložisek a převodovek specifikuje optimální úroveň čistoty kapaliny pro požadované prvky, které vyrábí. Pracují-li tyto prvky s více znečištěnou kapalinou může to u nich vést k mnohem kratší životnosti. 

zobrazit více

Slavnostní otevření ParkerStore v Liberci pomohlo Jedličkovu ústavu

Liberec, 11. 11. 2010 – Společnost Chvalis, premier distributor firmy Parker Hannifin, otevřel v liberecké části Dolní Hanychov nové prodejní centrum ParkerStore. Za každého návštěvníka slavnostního otevření věnovaly firmy Parker a Chvalis 100 korun na dobročinné účely. Představitelům Jedličkova ústavu v Liberci byla nakonec předána symbolická částka 11 111 korun.

zobrazit více

Na školení základů hydrauliky ve firmě Chvalis - Hoštka

Dne 7. 4. 2010 absolvovala druhá polovina třidy S3 odborné školení základů hydrauliky ve firmě CHVALIS s.r.o. Tato firma patří ke špičce svého oboru v republice a má ve svém portfoliu akreditované školící středisko americké firmy PARKER Hannifin. Do aktivit firmy Chvalis spadá i projektování, výroba, údržba a školení hydrauliky.

zobrazit více

Žáci při praktické výuce v autorizovaném středisku Chvalis Hoštka

Dne 15. 3. 2010 bylo u žáků studijního oboru Mechanik elektronik provedeno praktické zaměstnání na trenažérech firmy Parker v autorizovaném školícím středisku u firmy Chvalis v Hoštce. Jedná se o pneumatické a hydraulické řídící a regulační systémy. Tato tematika byla se žáky teoreticky zvládnuta již ve třetím ročníku studia.

zobrazit více