Mazací obvody, komponenty a systémy centrálního mazání

Mazací agregáty a komponenty

Nabízíme Vám komplexní řešení Vašich potřeb v oblasti pořízení nových mazacích obvodů, komponentů a systémů centrálního mazání. Jsme schopni realizovat celou zakázku od projekce, přes výrobu, montáž u zákazníka, uvedení do provozu až po záruční a pozáruční servis.

Při návrhu využíváme našich dlouholetých zkušeností v této oblastí. Při návrhu a tvorbě dokumentace využíváme nejmodernějších technologií včetně 3D modelování a ověření všech podstatných parametrů systému ještě před jeho samotnou výrobou-kompletací a montáží. V systémech upřednostňujeme osvědčené komponenty firem SKF- Lincoln, Assalub a The Flow, které vyrábí široký sortiment kvalitních komponentů s celosvětovou dostupností a servisem. Dle požadavku zákazníka můžeme systém osadit prvky i jiného výrobce předepsaného zákazníkem.

Centrální mazací systémy jsou určeny pro oleje, tekutá plastická maziva a tuhá plastická maziva. Mohou pracovat jako ztrátové nebo oběhové systémy.

 

 

Význam mazacích systémů spočívá zejména v:

  • vyšší produktivitě mazaných zařízení díky prodloužení životnosti a omezení odstávek a zvýšení výkonu či rychlosti
  • snížení provozních nákladů díky úsporám energie (nižší tření), náhradních dílů, maziva atd.
  • vyloučení přemazaných nebo nenamazaných opomenutých míst
  • zamezení kontaminace maziva nečistotami
  • zvýšení bezpečnosti vyloučením pohybu obsluhy v okolí běžícího stroje v těžko přístupných nebo nebezpečných místech
  • šetrnost k životnímu prostředí díky minimalizaci množství maziva a omezení manipulace s ním.

Jednopotrubní mazací systémy

Jsou určeny hlavně pro malé a středně velké stroje používané v řadě průmyslových oblastí, jako jsou například obráběcí stroje, tiskové stroje, textilní a stavební stroje. Jsou určeny pro mazáni olejem nebo tekutým tukem s pracovním tlakem do 30 bar napojené na pístové dávkovače maziva. Mazací jednotky mají elektrický, pneumatických nebo i ruční pohon. Blokové schéma SKF MonoFlex - výstup z jednotky je napojen na pístové dávkovače maziva.


Dvoupotrubní mazací systémy

Jsou určeny pro středně velké a velké stroje s vysokým počtem mazacích míst, dlouhá vedení a náročné provozní podmínky, přičemž umožňují velmi dobrou zpětnou kontrolu funkce rozdělovačů maziva. Jsou určeny pro mazání mazacím tukem NLGI 000 až 3, tekutým tukem a olejem s pracovním tlakem do 400 bar napojené na dvoupotrubní rozdělovače maziva. Pro čerpání maziva se, kromě standardní ho mazacího agregátu s integrovanou nádrží na mazivo poháněného el.motorem, používají tzv."sudové pumpy" nasazené přímo na víko sudu 60 nebo 200 litrů s mazivem ve variantě s pneumatických nebo elektrickým pohonem, vybavené elektronickým řídícím systémem kontroly pohonu a funkce zařízení.

Blokové schéma SKF DuoFlex   Systém mazání ložisek vodících válců papírenského stroje
 

Progresivní mazací systémy

Používají se například v polygrafickém průmyslu, u stavebních strojů, průmyslových lisech a větrných turbínách a středně těžkých průmyslových provozech. Přívodní čerpadlo nebo omezovač průtoku dodává mazivo do rozdělovače, který progresivně dodává definované množství maziva na každý výstup. Progresivní mazací systémy jsou určeny až pro 150 míst mazaných olejem, tekutým tukem nebo plastickým mazivem NLGI 000 až 2! Jeden výstup z mazací jednotky je napojen na systém progresivních rozdělovačů / dávkovačů v blokovém,segmentovém nebo modulárním provedení se 2 a 20 výstupy, průtoky od 0,01 do 6.000 cm3/min a systémovým tlakem až 350 bar.

Blokové schéma SKF ProFlex - s vyobrazením čerpací jednotky Lincoln P203 a dávkovači řady SSV


Víceokruhové mazací systémy

Jsou určené pro mazání olejem, tekutým tukem i tuhým mazivem třídy NLGI 000 až 3 pro automatické domazávání a malé oběhové olejové systémy, mimo jiné pro aplikace v oblasti obráběcích strojů, ropného a plynáren¬ského průmyslu i těžkého průmyslu. Čerpací jednotky s integrovanou nádrží na mazivo a s několika výstupy dodávají mazivo přímo do mazacího místa bez použití jakýchkoliv dávkovačů. Každé mazací místo je přímo napájeno z jednoho daného čerpacího elementu/sekce/ čerpací jednotkyKonstrukce systému je jednoduchá, přesná a spolehlivá. Provedení čerpacích jednotek/víceokruhových čerpadel je možné v provedení s 1 až 32 výstupů a pracovním tlakem až 400 bar!

Blokové schéma SKF MultiFlex - s variantami čerpacích jednotek a výstupy k mazacím místům


Systémy mazání s nuceným oběhem oleje

Jsou určeny pro mazání s nuceným oběhem oleje, a to nejen k vlastnímu mazání, ale rovněž i chlazení vysoce namáhaných ložisek strojů téměř všech velikostí používaných v papírenském a těžkém průmyslu. Systémy účinně odstraňují částice nečistot, vodu a vzduch.

Blokové schéma SKF CircOil - zejména používané pro mazání papírenských strojů


Mazací systémy Olej + Vzduch

Jsou určeny hlavně pro vysokootáčková ložiska, řetězy a speciální aplikace.

Blokové schéma SKF Oil+Air


Systémy pro mazání řetězů

Blokové schéma a vyobrazení jednotky


Příslušenství, šroubení a ruční mazací přístroje


Soubory ke stažení